Demokraatit ovat ilmoittaneet jo tässä vaiheessa, että luvassa on jälleen useiden päivien jopa viikkojen ääntenlaskentafiasko (jos tulos ei miellytä). Demokraatit saivat ennakkoäänten luotettavuuteen ja laskentaan liittyvien epäselvyyksien takia sotkettua jo vuoden 2020 vaalit totaalisesti ja heillä olisi ollut kaksi vuotta aikaa korjata kaikki ongelmat, mutta Demokraatteja ei ole koskaan kiinnostanut demokratia - jonka peruspilari on luotettavat vaalit.
Tällä kertaa Republikaanien toivo on kuitenkin äänivyöryn odotettu massiivisuus, jonka kompensoiminen tehtailluilla ennakkoäänilläkin on vaikeampaa kuin viimeksi. Lisäksi Republikaanit ovat ohjeistaneet kaikkia omia äänestäjiään äänestämään vaalipäivänä, mikäli mahdollista.
Voi olla, että lopullista tulosta saadaan odottaa tälläkin kertaa pitkään ja tuloksen ja koko vaalien luotettavuutta horjutetaan jälleen Demokraattien masinoimilla ennakkoäänten laskentaoperaatioilla joihin tulee jälleen liittymään suuria epäselvyyksiä.
Keskuspankit ja tullit keskiössä
ma 05.05. 10:37Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?
to 24.04. 11:23Minulla on ollut hieno elämä, mutta nyt olen todella peloissani Suomen ja suomalaisten puolesta
la 19.04. 15:06Espoossa torjutaan segregaatiota - 25% vieraskielisiä
to 03.04. 19:38Uhraavatko globalistit seuraavaksi Suomen?
su 12.01. 00:48