Se mitä tapahtui Israelille lauantaina 7.10. saattaa tapahtua eri muodoissaan muille länsimaille huomenna perjantaina 13.10. mikäli palestiinalaisliput maailmalla vaihtuvat aseisiin, niinkuin entinen Hamas-terroristijohtaja nyt maailman muslimeja yllyttää.
Vaikka mitään globaalia jihadia ei huomenna syttyisi, niin näiden palestiinalaisterroristien tavoitteet ovat ainakin avoimesti esillä. Kohteena ovat ensin juutalaiset, mutta samalla myös kaikki muut länsimaalaiset.
USA:ssa on nousemassa kova huoli siitä millaista väkeä on miljoonittain tullut rajan yli Bidenin hallinnon aikana. Yhdysvalloissa onneksi ihmisillä on sentään omaa aseistusta, toisin kuin vaikkapa Israelin kibbutseissa asuneilla joilla oli vaihtoehtona vain lukita ovensa ja toivoa, että maailman paras armeija tai poliisi ehtisi paikalle - ei ehtinyt. Muunmuassa tämän takia amerikkalaiset ovat pitäneet kiinni perustuslain toisesta lisäyksestä, joka takaa kansalaisille oikeuden omistaa ja kantaa aseita itsepuolustus-tarkoituksessa.
Onko Homeroksen Odysseialla merkitystä meille?
ma 31.08. 21:45
Mel K: "Nyt paljastumassa oleva salainen globaalihallitus otti huomaamattomasti hivuttamalla vallan lännen valtapiiriin kuuluneilta kansallisvaltioilta verkostoituneiden instituutioiden prosesseilla"
la 29.08. 16:06
Korkeintaan 20% Euroopan muslimeista jättää islamin
pe 28.08. 16:44
Suomalainen media on järkyttävän huono
la 27.09. 10:28
Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20