Uusi mainostettu Pfizerin covid lääke perustuu täsmälleen samaan mekanismiin kuin Ivermectin. Nyt sille vain on saatu patentti uuden molekyylirakenteen ansiosta ja Pfizer voi tehdä sillä kymmeniä miljardeja rahaa.
Lääkejättien ahneudella ei ole mitään rajaa, mutta järkyttävintä on kuinka viranomaiset ja "asiantuntijat" pelaavat heidän pussiinsa jättämällä huomiotta tutkimukset, jotka ovat jo yli vuosi sitten osoittaneet Ivermectinin olevan erittäin tehokas lääke SARS-CoV-2 viruksia vastaan.
Rokotteita ei olisi tarvittu alkuunkaan, mikäli heti 2020 keväällä olisi kaikille koronapotilaille tarjottu nopeasti oikeaa hoitoa. Kuolleisuusluvut olisivat romahtaneet, ihmishenkiä säästynyt ja yleistä paniikkia, maskipakkoja ja sulkutoimia ei olisi pystytty lietsomaan - ja kokeelliset mRNA-piikit eivät olisi menneet kaupaksi kenellekään.
Helsingin muslimiyhteisön ohjeet maassaolemiselle 2015 diasporan myötä
la 20.12. 14:05
Taruissa on historiallista totuutta
pe 12.12. 23:28
Suomalainen media on järkyttävän huono
la 27.09. 10:28
Onko suhteiden palauttaminen Venäjään mahdollista?
su 07.09. 18:20
Onko sukupuoli-identiteetti-ideologiasta tullut uusi valtionuskonto?
to 24.04. 11:23